TAGI

Chociaż drogeryjne półki wręcz uginają się od gotowych produktów złuszczających, tańszym, szybszym, a nierzadko również zdrowszym sposobem na pozbycie się martwego naskórka, jest samodzielne zrobienie peelingu. Jest to tym łatwiejsze, że bazą do nich są produkty, które każdy posiada w swoim domu.

Ostatnimi czasy, jak bumerang, powraca temat oczyszczania organizmu. Nie ma w tym w zasadzie nic dziwnego, wszak ciągle słyszy się o dużej ilości zanieczyszczeń czy stosowanych nawozach. Wiele z nich negatywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego warto wiedzieć, jak usuwać toksyny z organizmu.

Wielokrotnie wspominaliśmy, jakie korzyści płyną z prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Nie raz udowodniono, że aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na cały nasz organizm uwzględniając jego wszystkie układy. Oczywiście, jak i na każdej płaszczyźnie, tak i tutaj musimy pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Zbyt intensywne treningi, nieodpowiednio dobrane do naszych predyspozycji mogą przynieść więcej złego niż dobrego.

Chcesz rozpocząć pracę nad sylwetką, ale natłok obowiązków uniemożliwia Ci wyjście na siłownię? A może najbliższy fitness klub znajduje się dość daleko od twojego miejsca zamieszkania? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie wykonał trening w domu! Pompki, przysiady czy wykroki – to dość efektywne ćwiczenia, do których wystarczy wykorzystać własną masę ciała.

Niezdrowy, nieregularny tryb życia, zabieganie, niewystarczająca ilość odpoczynku – to tylko kilka powodów, które sprzyjają powstawaniu stresu. Ten niewidzialny, acz odczuwalny przeciwnik przybiera różne formy i choć są sytuacje, kiedy może być motywujący, tak w dużej mierze demotywuje i sprawia, że nasz organizm przestaje prawidłowo funkcjonować. Sytuacje, które wywołują napięcie wysyłają do organizmu jasny sygnał, aby rozpocząć produkcję kortyzolu. I choć kortyzol wytwarzany jest codziennie, szczególnie o poranku, tak na dłuższą metę wysoki jego poziom niesie z sobą niekorzystne dla organizmu konsekwencje.

Ciągły pośpiech, brak snu, natłok obowiązków – te i inne czynniki mają niebagatelne znaczenie dla naszej odporności, jak i całego organizmu. Osłabienie organizmu to nic przyjemnego – nasze samopoczucie nagle się pogarsza, jesteśmy rozdrażnieni, bardziej podatni na infekcje. By temu zapobiec warto sięgnąć po naturalne składniki, które powinny znaleźć się na naszych talerzach i wesprzeć swój organizm!