TAGI

Mięta kojarzona jest z intensywnym, orzeźwiającym zapachem i wyrazistym smakiem. Jest znana niemal przez każdego, a jej właściwości cenione od dawien dawna. Mięta odnajduje swoje zastosowanie zarówno w kuchni, jak i medycynie czy kosmetyce.

W obecnych czasach z dnia na dzień wzrasta nasze tempo życia. Chronicznie cierpimy na brak czasu, co przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Na stan naszego zdrowia wpływa przede wszystkim styl życia: zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, czas na sen i regenerację. Niestety w dobie XXI wieku problem niedoboru mikroskładników osiąga coraz wyższą rangę. Czy w takim razie warto stosować suplementy diety?

Skóra człowieka stanowi pewnego rodzaju barierę ochronną pomiędzy środowiskiem wewnętrznym a zewnętrznym organizmu. Mimo to, że jest stosunkowo cienka, spełnia swoje funkcje ochronne. Jest to możliwe dzięki warstwie rogowej naskórka, w której lipidy oraz keratynocyty mają ogromny wpływ na utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry istotne jest spożywanie NNKT, których nasz organizm sam nie wytwarza dlatego należy dostarczać je do organizmu wraz z dietą.

Skóra dojrzała produkuje mniej potu i łoju, co z pozoru może wydawać się pozytywnym aspektem, ale tak naprawdę sprawia, że staje się ona niezwykle sucha. Załamuje się płaszcz hydrolipidowy, odpowiedzialny za ochronę tkanki przed czynnikami zewnętrznymi. Zmniejsza się ilość włókien kolagenu i elastyny, co prowadzi do zaniku jędrności skóry, a ona sama staje się cieńsza poprzez zanik naskórka oraz zmianę rozmiaru tkanki łącznej. Ponadto wraz z wiekiem słabną zdolności zatrzymywania wody przez komórki skóry oraz zanika podskórna wyściółka tłuszczowa. Wszystkie te elementy sprzyjają powstawaniu zmarszczek, które są też wynikiem ciągłego ruchu mięśni twarzy, tzw. procesu miostarzenia się skóry.

Włosy są naszą wizytówką, ale i oznaką zdrowia. Odpowiednie nawilżenie włosów to obowiązkowy punkt w codziennej pielęgnacji. Suche włosy mogą być prawdziwą zmorą – nie są zbyt atrakcyjne, ponadto szybko się łamią i rozdwajają. Zobacz, jak sobie z tym poradzić!

Zdarza się, że pomimo sukcesów w życiu zawodowym i rodzinnym nie odczuwamy pełni szczęścia. Oznacza to, że jakość naszego życia jest niewystarczająca i pomimo pozornego dostatku nasze ciało domaga się czegoś więcej. Co może być przyczyną takiej sytuacji i jak w prostych krokach podnieść jakość życia? Poniżej znajdziesz kilka zdrowych nawyków, które wpłyną na poprawę Twojego samopoczucia!