TAGI

Prezenty dla Młodej Mamy - spraw by poczuła się wyjątkowo

prezenty-mlodej-mamy.png

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu obojga rodziców. Dzień Matki, który obchodzony jest po raz pierwszy niesie ze sobą wiele pięknych emocji. Mimo tego, że jest to właśnie Dzień MAMY, gdy ma miejsce niedługo po porodzie, często wydaje się być bardziej skoncentrowany na maleństwie. Właśnie wtedy szczególnie cenne mogą być prezenty, dzięki którym młoda mama poczuje się zauważona. Nawet najszczęśliwsza i spełniona młoda mama może przeżywać trudne chwile, a kolejne rzeczy do wyprawki dziecka mogą sprawić, że to czego potrzebuje młoda mama zostanie pominięte. Okres połogu bywa trudny psychicznie i fizycznie, więc każde wsparcie jest na wagę złota. Często ważniejsze od podarowania jej rzeczowego prezentu będzie zauważenie jej potrzeb i rozmowa.

Kobieca biżuteria

Biżuteria jest często postrzegana jako wyjątkowy i osobisty prezent, który symbolizuje miłość i dbałość o bliską osobę. Taki upominek może być nie tylko stylowym dodatkiem, ale także pamiątką na całe życie, która będzie przypominać o wyjątkowej okazji, jaką są narodziny dziecka. Dodatkowo biżuteria może być również praktycznym prezentem, ponieważ młoda mama może nosić ją na co dzień, dodając odrobinę blasku do codziennego stroju. Biżuteria może być też wyrazem uznania i wsparcia dla nowej mamy, pokazując, że zauważamy jej trud i poświęcenie.

Coś dla ciała, coś dla ducha

Kosmetyki do pielęgnacji, takie jak maseczki do twarzy czy balsam do ciała to doskonały sposób, aby zapewnić młodej mamie chwilę relaksu i odprężenia po dniu pełnym obowiązków. Maseczki, odżywczy balsam i świeczka zapachowa mogą stworzyć atmosferę domowego SPA, a Ona będzie mogła zanurzyć się w swoich myślach. Pamiętaj, by kosmetyki były hipoalergiczne i nie uczuliły malucha, który stale styka się ze skórą mamy.

Zadzwoń po posiłki!

Przywieź młodym rodzicom domowy posiłek lub zamów z dostawą do domu. Gotowanie jest czasochłonne i często nie starcza na to czasu i młoda mama zjada coś “na szybko”. Ciepłe jedzenie lub weki, które będzie mogła podgrzać w dowolnym momencie, to praktyczny prezent, który ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu będą mogli skupić się na innych rzeczach, takich jak opieka nad dzieckiem i odpoczynek.

Zapewnij mamie chwilę dla siebie

W pierwszych tygodniach matka, która karmi piersią, nie może rozstać się na dłużej ze swoim niemowlęciem. Możesz zaoferować jej, że wyjdziesz z niemowlakiem na spacer. Dzięki możliwości pozostawienia dziecka pod Twoją opieką, mama może skorzystać z chwili samotności, aby spokojnie wziąć prysznic, zrobić coś dla siebie lub po prostu posiedzieć w ciszy. Jeśli odmówi, nie czuj żalu i daj jej znać, że może się do Ciebie zwrócić, gdy będzie już gotowa na rozłąkę z dzieckiem.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Dobrym pomysłem na prezent będzie również suplement diety EstroVita skin w kapsułkach. Dzięki formie kapsułek produkt nie musi być przechowywany w lodówce i młoda mama może mieć go pod ręką.

Kobiety w ciąży i karmiące mogą, a nawet powinny przyjmować kwasy tłuszczowe z grupy Omega 3,6,9. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały w czasie ciąży i laktacji, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zwraca uwagę na dodatkowe podawanie m.in. żelaza, magnezu czy witaminy D i E oraz kwasów omega 3. Szczególne znaczenie mają dla kobiet w ciąży i karmiących, bowiem wpływają na prawidłowy rozwój układu nerwowego i narządu wzroku.

Dzienna porcja suplementu EstroVita Skin pokrywa 100% zalecanej dziennej dawki (RWS) na kwasy Omega oraz witaminę A i E i aż 1000% na witaminę D3.

Witamina A zawarta w preparacie EstroVita Skin występuje w bezpiecznej i rekomendowanej wartości dziennego spożycia która pokrywa 100% jej dziennego zapotrzebowania. Wśród kobiet w ciąży i kobiet karmiących, aby uniknąć przedawkowania witaminy A podczas jednoczesnego przyjmowania suplementu diety EstroVita Skin i innych preparatów zawierających witaminę A, zalecamy skonsultować się z lekarzem.

Podsumowując, warto rozważyć prezenty, które pokażą świeżo upieczonej mamie, że w dniu jej święta wyjątkowo myślimy o jej potrzebach. Dbałość o jej zdrowie i dobre samopoczucie, zwłaszcza w trakcie połogu, może sprawić, że prezenty te staną się niezapomnianym gestem wsparcia i troski. Dodatkowo, suplementy z kwasem omega-3 mogą być cennym dodatkiem do prezentu, wspierającym zdrowie młodej mamy w okresie połogu i po nim.