TAGI

Ekspozycja na światło słoneczne, które w małych dawkach jest absolutnie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, w zbyt dużych dawkach może wywołać również szereg niepożądanych zmian skórnych (fotodermatoz). Fotouczulenia oraz odczyny fototoksyczne to typy skórnej reakcji fotonadwrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe, jednak przyczyny ich występowania, mechanizm działania oraz długofalowe skutki każdej z nich różnią się między sobą. Mogą one wpływać nie tylko na komfort codziennego funkcjonowania i związane z nim dobre samopoczucie, lecz także na zdrowie i estetykę wyglądu zewnętrznego. Obydwie reakcje zachodzą z udziałem promieni UV, więc uczulenie na słońce najczęściej występuje w sezonie letnim lub podczas wycieczek do ciepłych krajów, jednak może się pojawić na skutek korzystania z lamp solarnych czy zabiegów kosmetycznych. W tym artykule omówimy, co to jest fotouczulenie i fototoksyczność, czym różnią się między sobą i co może do nich prowadzić oraz poradzimy, co zrobić, gdy pojawia się alergia na słońce.

Ciepłe, czerwcowe dni zdają się zapraszać do błogiego relaksu na świeżym powietrzu, w malowniczych okolicznościach soczystej przyrody. Piknik na łonie natury to doskonały sposób na spędzenie przyjemnych chwil w gronie rodziny lub z paczką przyjaciół. To również świetna okazja, żeby zabłysnąć kulinarną fantazją i oczarować zebranych wspaniałym smakiem własnoręcznie przygotowanych, pożywnych i zdrowych przekąsek. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy siedem przepisów na proste i łatwe do wykonania przysmaki, które zaspokoją apetyty nawet wybrednych piknikowiczów oraz pozwolą zachować energię na cały dzień. Do ich przygotowania możecie wykorzystać EstroVitę i nasze EstraSOSY, które błyskawicznie wzbogacą każde danie o cenne witaminy oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega!

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym to nie tylko kwestia unikania bolesnych poparzeń czy minimalizowanie ryzyka udaru cieplnego w upalne, letnie dni. Jest to również jedna z najważniejszych strategii zapobiegania rozwojowi raka skóry oraz przedwczesnemu starzeniu się. Troska o właściwą fotoprotekcję jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, które z natury spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, a których skóra jest bardziej wrażliwa i mniej odporna na promieniowanie UV. W tym artykule podzielimy się wiedzą, jak skutecznie chronić nasze pociechy przed szkodliwym działaniem słońca, na co zwrócić uwagę przy wyborze i aplikacji kremów z SPF, a także jaką rolę w ochronie skóry przed negatywnymi skutkami ekspozycji na światło słoneczne pełni suplementacja kwasami omega-3.

Słońce dostarcza nam nie tylko ciepła i światła, ale również wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jednak brak odpowiednio wysokiej ochrony (filtry SPF) oraz nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVA i UVB może prowadzić do poważnych problemów skórnych, w tym do przedwczesnego starzenia się i raka skóry. Zanim więc zanurzycie się w błogiej przyjemności słonecznych kąpieli, zachęcamy do poszerzenia wiedzy na temat „letniego bhp”. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym jest i jakie jest Wasz fototyp skóry, zrozumieć różnice między promieniowaniem UVA, UVB i UVC oraz rozszyfrować, co tak naprawdę znaczy SPF i jakie są rodzaje filtrów słonecznych, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł.

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu obojga rodziców. Dzień Matki, który obchodzony jest po raz pierwszy niesie ze sobą wiele pięknych emocji. Mimo tego, że jest to właśnie Dzień MAMY, gdy ma miejsce niedługo po porodzie, często wydaje się być bardziej skoncentrowany na maleństwie. Właśnie wtedy szczególnie cenne mogą być prezenty, dzięki którym młoda mama poczuje się zauważona. Nawet najszczęśliwsza i spełniona młoda mama może przeżywać trudne chwile, a kolejne rzeczy do wyprawki dziecka mogą sprawić, że to czego potrzebuje młoda mama zostanie pominięte. Okres połogu bywa trudny psychicznie i fizycznie, więc każde wsparcie jest na wagę złota. Często ważniejsze od podarowania jej rzeczowego prezentu będzie zauważenie jej potrzeb i rozmowa.

Słysząc słowo "peeling", najczęściej myślimy o kosmetykach stosowanych do oczyszczania skóry twarzy lub ciała. To prawda, grubsze drobinki peelingujące doskonale usuwają martwy naskórek i poprawiają ukrwienie, pozostawiając skórę gładką i odświeżoną. Czy kiedykolwiek słyszałaś o peelingu skóry głowy? Dowiedz się, dlaczego warto wypróbować ten zabieg i jak go wykonać!